Historia:
W roku 1947 z inicjatywy mieszkańców Karpacza powstał klub sportów zimowych „Śnieżka”. Wychowankowie klubu (narciarze biegowi, bobsleiści, saneczkarze, skoczkowie narciarscy, kolarze, narciarze zjazdowi) stali się chlubą miasta oraz dumą całego kraju, godnie reprezentującą Polskę na arenie międzynarodowej. Jest to jeden z najstarszych tego typu klubów sportowych kojarzony z wielkimi sportowcami. Do dziś tradycja uczciwej rywalizacji, miłości i pasji do sportu kultywowana jest w szeregach członków „Śnieżki”. Wartości, które reprezentujemy oraz misja pozostały niezmienne do dnia dzisiejszego.

POCZĄTKI
Po II wojnie światowej to właśnie tutaj w Karpaczu nastąpiło odrodzenie polskiego sportu saneczkowego. To nasi członkowie: saneczkarze i bobsleiści dominowali wówczas na arenie ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. W tym czasie powstała również sekcja skoków narciarskich, gdzie na skoczni Orlinek odbyły się 3 mistrzostwa Polski. Nasi zawodnicy już wtedy doskonale wiedzieli, że złote medale nie są tak naprawdę ze złota, ale ze swoistego stopu żelaza, na który składały się pot, determinacji, a czasem nawet łzy i zwątpienie. Z ducha sportu.
Lata 80/90
Po sukcesach w skokach narciarskich oraz saneczkarstwie przyszedł czas na narciarstwo alpejskie. Od 1967 członkowie klubu sportowego ”Śnieżka” byli kojarzeni z doskonałymi wynikami w konkurencjach alpejskich we wszystkich polskich górach: Karkonoszach, Beskidach i Tatrach. Niektórzy z nich zaliczyli również później doskonałe lokaty na zawodach rangi Pucharu Świata. Nasi członkowie nigdy nie pozwalali, aby ich wspomnienia były większe niż ich marzenia.


Lata 2000
To czas ogromnego zainteresowania sportami zimowymi oraz okres, kiedy doskonali zawodnicy wielu dyscyplin zakończyli swoją karierę zawodniczą, aby zostać trenerami w swojej ulubionej „Śnieżce”. Klub dzięki swojej popularności zrzeszał już nie tylko członków z okolicy, ale również sportowców z całego Dolnego Śląska, którzy godnie reprezentowali polskie barwy.
Do dziś wierzymy, że prawdziwi zwycięzcy mają dwie cechy– konkretne cele i pragnienie ich osiągnięcia.
Do dziś wierzymy, że prawdziwi zwycięzcy mają dwie cechy– konkretne cele i pragnienie ich osiągnięcia.