W klubie narciarskim „Śnieżka” w Karpaczu mamy trzy grupy wiekowe, które odpowiadają różnym poziomom zaawansowania dzieci w narciarstwie alpejskim:

  1. Grupa 5-8 lat – „Skrzaty” To nasza najmłodsza grupa, skierowana do dzieci w wieku od 5 do 8 lat. W tej grupie głównym celem jest rozwijanie miłości do narciarstwa poprzez zabawę i aktywne spędzanie czasu na stoku. Instruktorzy skupiają się na naukę podstawowych umiejętności narciarskich w sposób przyjazny i ciekawy dla najmłodszych adeptów. Zabawy na nartach, małe konkursy i przygody w śnieżnych krainach mają za zadanie stworzyć przyjemną atmosferę i sprawić, że dzieci będą miały pozytywne skojarzenia z nauką jazdy na nartach.

  2. Grupa 8-11 lat – „Junior Młodszy” To grupa dla dzieci w wieku od 8 do 11 lat, które mają już pewne doświadczenie w narciarstwie alpejskim. Celem tej grupy jest dalszy rozwój umiejętności technicznych oraz konsolidacja już zdobytych umiejętności na stoku. Instruktorzy skupiają się na doskonaleniu techniki jazdy, nauki bardziej zaawansowanych manewrów i zdobywaniu większej pewności siebie na różnorodnych trasach. W tej grupie wprowadzane są także pierwsze elementy treningu zawodniczego, ale nadal utrzymana jest radość i przyjemność z jazdy na nartach.

  3. Grupa 11-16 lat – „Junior” Ta grupa jest przeznaczona dla bardziej doświadczonych młodych narciarzy w wieku od 11 do 16 lat. Skierowana jest do dzieci, które już opanowały technikę jazdy na nartach i chciałyby kontynuować swoje zaawansowanie. W tej grupie skupiamy się na doskonaleniu technik jazdy na różnych rodzajach tras i terenów, a także na wprowadzeniu bardziej zaawansowanych technik narciarskich. Instruktorzy prowadzą treningi bardziej konkurencyjne, które przygotowują uczestników do udziału w zawodach i poprawy wyników sportowych.

Dzięki tym trzem grupom wiekowym, każde dziecko może znaleźć odpowiednie zajęcia dostosowane do swojego poziomu zaawansowania, umiejętności i wieku. Naszym celem jest rozwijanie pasji do narciarstwa i dostarczanie dzieciom niezapomnianych i pozytywnych doświadczeń na stoku.

Scroll to Top
Wszystkie prawa zastrzeżone